اموزش کار با پروتئین فلوراکتیو

پروتئین تراپی یکی از پنج لاین تراپی مو هست :

  • 1_ پلکس تراپی که مدولاسازی تشکیل پیوند های گوگردی مورو انجام میده .
  • 2_ پروتئین تراپی ابرسانی مو هستش که درمان و احیای مو به را ما میده .
  • 3_ بوتاکس احیایی مو هستش که شامل درمان و ابرسانی مو میشه .
  • 4_ ریباندینگ صرفا برای موهای سالم است و صافی دائمی به ما میده .
  • 5_ کراتین مجموعه همه موارد بالا و برای انواع مو قابل استفاده است .
اموزش پروتئین تراپی
اموزش پروتئین تراپی

البته باید به این نکنه توجه کرد که هر محصولی که کمپانی ها تولید میکنه تفاوت هایی باهم دارند ، برای مثال بسیاری از پروتین ها اصلا صافی ندارند اما داریم پروتئین هایی رو که صافی خوبی به ما میدن بیشتر بستگی به اون برند داره و اعلامی که کمپانی کرده .

ما برای موهایی که خیلی فر هستند و مشتری صافی نمیخواد و فر موهاشو دوس داره ، یا اصلا فر نیستند و صرفا احیا ، ابرسانی و درمان مدنظرمونه و اصلا نمیخواییم موها صاف بشه ، نمیتونم از کراتین تراپی انجام بدیم به این دلیل که هر کراتینی با هر روشی مقداری صافی به ما میده .

اما خوب پروتئین به این صورت نیست ، ما در ایران پروتئین های مختلفی داریم ، برزیلی ، چینی و … و محصولی که امروز میخواییم بیشتر بهش بپردازیم و توضیحاتی راجبش بدیم پروتئین فلور اکتیو هست که در دورنگ قهوه ای و بنفش عرضه میشه .

پروتئین قهوه ای فلور اکتیو

پروتئین قهوه ای فقط احیا و ابرسانی هست و اگر بخواییم میتونم صافی هم ازش بگیریم
به این نکته هم توجه کنید و در اموزش های قبلی هم گفته شده است که مویی که دکلره شده یا اسیب جدی دیده و پیوند های گوگردی و پیوند های دیسولفیدیش ازبین رفته با این پروتئین درمان نمیشه و اصلا مویی که پیوند نداره چطور میخواد کراتین رو داخل خودش نگه داره ؟؟ چطور میخواد پروتئین رو داخل خودش نگه داره ؟

و ما میتونم در هنگام استفاده از پروتئین فلور اکتیو قهوه ای هم صافی از محصول بگیریم و هم صرفا از احیاش استفاده کنیم ، ما در مقاله پایین بیشتر این موضوع رو توضیح میدیم و بهتون کاملا اموزش میدیم که چگونه از این محصول استفاده مفید بکنید .

پروتئین بنفش فلور اکتیو

پروتئین بنفش فلور اکتیو حاوی پلکس هست درواقع ، پروتئین+ پلکس هست و رنگ بنفش این محصول ضد زردی هست که برای موهایی که دکلره و رنگ شده و خیلی اسیب دیده است و احتیاج داره که ابتدا پلکس تراپی بشه و بعد کراتین بشه این امکان وجود داره که مستقیم از پروتئین بنفش فلور اکتیو استفاده بشه .
و باید این نکته رو هم بیان کنم که روش استفاده از هر دو این محصولات یکسان هست و صرفا نوع موهایی که باید براشون از این محصولات استفاده بشه تفاوت داره .

روش استفاده

اگر شامپو قبل کراتین دارید بهتر هست که مو در ابتدا با شامپو قبل کراتین شسته بشه دقیقا مثل کراتین تراپی و بعد مورو خشک میکنم و 20 % نم داشته باشه یه مقدار بیشتر از کراتین
مواد گذاری رو انجام بدید و حتما مورو ماساژ بدید.
دقت کنید در این شرایط فلس مو از بالا به پایین بازه و شما باید از پایین به بالا مورو ماساژ بدید ، با انشگت شست و انگشت اشاره دو دستتون مورو بگیرید و ماساژ بدید مثل اتو از بالا به پایین بکشید .
توجه کنید پروتئین چربه و به هیچ وجه به کف سر نخوره .

کل مو که مواد گذاری شد 50 دقیقه مکث کنید و کل مورو کاور کنید و میتونید در این تایم یه حرارت ملایمی به مو بگیرید .
دقت کنید که چه برای پروتئین و چه برای کراتین در این تایم مکث ما حق نداریم مورو زیر دستگاه ماکرومیست یا حتا نانو استیم یا نانو گان و … ببریم از این دستگاه ها فقط باید در موقع باز شدن فلس مو استفاده کنیم یعنی قبل از شروع کار و موقعی که مواد روی سره نباید استفاده بشه .

پس شد ، 50 دقیقه مکث برای پروتئین تراپی و در این زمان حرارت کمی گرم هم میگیریم و بعد از اون مورو میشوریم و شستشوش یه این صورت هست که کامل شسته نمیشه یعنی صرفا میبریم زیر شیر و یه اب کشی سطحی انجام میدیم و مواد تا حدودی روی مو میمونه و بعد از اون خشک میکنیم مورو و چند بار براشینگ حرفه ای انجام میدیم و دقت کنید که براشینگ خیلی مهمه و حتما براشینگ حرفه ای انجام بدید .

دقت کنید ما با براشینگ داریم فلس مورو میبندیم و درواقع پروتئین تزریق کردیم و الان وقتشه که فلس مو بسته بشه
حالا اگر مشتری صافی هم میخواد یه اتو کشی در حد کراتین انجام میدید ، 15 بار یا هر چند بار که موهاش لازم داره بستگی داره به اتو شما و میزان دمیج مو و اگر صافی نمیخواد دقت کنید که باز هم شما باید یه اتوکشی کم در حد 3/4 بار هر قسمت مو خیلی سریع و لایه های نازک هم نیازی نیست ، مورو قسمت قسمت میکنیم و هر قسمت رو برمیداریم و 2/3 بار با دمای 200 یا 180 درجه اتوکشی انجام میدیم و دقت کنید دلیل این کار هم اینه که مواد زیادی روی مو نمونده و صرفا به این جهت که فلس مو بسته بشه داریم این کارو انجام میدیم و خیلی هم سریع از بالا به پایین میکشیم و رد میشیم .

ممنون که این مقاله رو تا انتها مطالعه کردید ، لطفا این مقاله رو با دوستاتون به اشتراک بزارید .

{کپی بدون ذکر منبع ممنوع میباشد}

  • mrkeratin
  • فروردین ۲۴, ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه