کراتین تراپی برای چه کسانی ممنوع است ؟؟

ایا تا به حال برای شما پیش امده است که برای مشتری خود کراتین تراپی انجام دهید و بعد از دوبار شستشو بدون هیچ دلیلی مو به حالت اولش برگشته باشه و دیگر از ان لختی و براقیت بر روی موهایش هیچ اثری نباشه ؟؟

دسته های مختلفی از افراد وجود دارند که کراتین تراپی برا انها بی فایده و ممنوع است و هیچ نتیجه مثبتی دربر نخواهد داشت و در ساده ترین حالت ممکن حداکثر بعد از دو بار شستشو تمام نتایج کراتین تراپی از سرشان محو خواهد شد !!

ما در این مقاله سعی داریم دسته های مختلف رو برسی کنیم و یکبار برای همیشه باید ها و نباید هایی را در ذهن شما هک کنیم .

1- بانوانی که در دوره عادت ماهانه هستند

در نظر سنجی که از 200 متخصص صافی و احیای مو گرفته شد حدود 105 نفر اعتقاد داشتن که این موضوع بی تاثیر است و 95 نفر به این نکته اشاره کردند که کراتین کردن در عادت ماهانه میتواند مشکل زا باشد .

نظر هر دو طرف تا حدودی درسته به این دلیل که بستگی به اون شخص دارد که دوره ماهانه اش به چه مقدار بر روی هورمونهایش تاثیر میگذارد و برای 50% جوابگو هست و برای 50% نه پس به این دلیل که ما نمیدانیم هورمون های شخص در چه وضعیتیه پس بهتره ریسک نکنیم و کراتین تراپی رو چند روزی عقب بندازیم .

2 – افرادی که دارو غدد ، کورتون و یا قرص اعصاب مصرف میکنند .

به این دلیل که این قبیل داروها بر روی خون اثر گذاشته و عملکرد کراتین را مختل میکند ممکن است کراتین تراپی برای این افراد جوابگو نباشد .

3 – کسانی که قرص ضد بارداری مصرف میکنند .

این مورد بسیار تجربی است ، مشتری داشتیم که هر دوماه یکبار میومد و میگفت که کراتینش رفته و ما به رایگان کراتین تراپی انجام میدادیم . بعد از مدتی درخواست کردیم که برای سلامتی خودش ازمایش بده و تنها موردی که اضافی وارد خونشون میشد قرص های ال دی بود و درخواست کردیم ازشون که نمونه خارجیش رو مصرف کنند و جالبه بعد از مدتی این مشکل کاملا حل شد .

4 – کسانی که حامله یا شیر ده هستند .

کراتین تراپی برای این دسته از افراد ممنوع میباشد ، درسته کراتین هایی مثل لونیکس کاملا گیاهی هستند و شرکت سازنده ادعا میکند برای بانوان باردار مشکلی ایجاد نمیکند اما در نهایت میتواند تاثیرات منفی بر روی جنین بگذارد ، مخصوصا 12 هفته اول بارداری .

توجه داشته باشید که بارداری حساسیت های شمارا تغیر میدهد و به طور بالقوه شمارا مستعد واکنش های الرژیک میکند.

دکتر نیازاده ، دکتر کلینیک و متخصص پوست و مو گفت : “ما واقعاً نمی دانیم که چیزی به داخل بدن جذب می شود یا خیر ، اما منافذ زیادی به صورت عمیق بر روی پوست سر شما وجود دارد ، و همیشه پتانسیل نفوذ وجود دارد ، به خصوص اگر پوست سر تحریک شود.” و به قول معروف “هر چه مواد شیمیایی کمتر ، بهتر .”

6 – افرادی که به کراتین حساست دارند .

شاید این مورد بسیار عجیب بوده باشه براتون اما در بین هر هزار نفر یک نفر وجود دارد که به کراتین تراپی واکنش نشان میدهد و در اون لحظه هیچ مشکلی ندارند و بعد از یک یا دو روز بدن واکنش نشان میدهد و باعث تورم صورت و چشم میشود البته جای نگرانی نیست بنا بر امار ما کمتر از ده نفر در ایران همچین اتفاقی براشون افتاده .

7 -افرادی که تیروئید دارن و قبلا از بیماری سرطان رنج میبردند .

ممنون که با ما تا انتهای این مقاله همراه بودید اگر شماهم نکته جدید دارید حتما برای ما در قسمت نظرات نوشته و ارسال کنید .

{ کپی بدون ذکر منبع ممنوع میباشد }

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه