آموزش دستگاه اوزون تراپی مایکرومیست مو

این دستگاه به جهت برطرف کردن معضلات اسکالپ سر ، پاکسازی فولیکول ، تقویت فولیکول ، تقویت ساقه مو و همینطور درمانهای ریزش های مو بعد از برسی دلایل ریزش به ما کمک میکند .

همچنین شما میتوانید به صورت نقد و اقساط دستگاه ماکرومیست 2021 را از مسترکراتین تهیه کنید . برای دریافت شرایط با شماره های مسترکراتین تماس حاصل فرمایید .

اوزون تراپی چه کاری انجام میدهد ؟؟

 اوزون تراپی باعث شکستن اکسیژن میشود و O2 را  تبدیل به O3 کرده و این ریز ملکول را وارد موها میکند و باعث میشود مواد موثری که روی مو زده میشود با اکسیژنی که داخل مو هست اکسیداسیون انجام بدن و کیفیت و اثر بخشی ونتیجه کار بهتر و بهتر و بهتر بشود .

انواع دستگاه اوزون

در حال حاضر در ایران ماکرومیست در سه نوع موجو میباشد

  • 1 – تک لامپی ، رد لایت یا مادون قرمز
  • 2 – دو لامپی ، رد لایت به اضافه بلو لایت مادون قرمز و یوی
  • 3 – سه لامپی ، اشعه یوی با طول موج کوتاه که بلو لایت میباشد و اشعه یوی با طول موج بلند که گرین لایت میباشد به همراه اشعه مادون قرمز یا رد لایت .

هر سه این دستگاه ها در یونو درمی و گرمایش مولوکولی یکسان عمل میکنند

اما در کولینگ انتهایی تفاوت هایی دارند

برای مثال دستگاه ماکرومیست وان با سیستم خنک کننده از طریق فن کار میکند و دستگاه ماکرومیست ناسا با حذف دما ایجاد کولد فوگ یا مه سرد میکنه و دستگاه تری لایت با تلفیق کولد فوگ و شیب عمل کولینگ را انجام میدهد

اموزش کار با دستگاه

در ابتدا همیشه دقت کنید که از اب جوشیده سرد شده یا اب مقطر در دستگاه استفاده کنید و به هیچ وجه از اب شهری در این دستگاه استفاده نشود .

شناخته دکمه های روی دستگاه

این دستگاه دارای 12 دکمه است و ما سعی کردیم به صورت خلاصه هرکدوم از این دکمه هار به اضافه کاراییش رو براتون تعریف کنید

time : این دکمه زمان دستگاه رو مدیریت میکند و شما میتوانید با کلیک بر روی این دکمه به دستگاه زمان بدهید .

MIST : میس به معنی مه هست که ذرات مه یا بخار اب است و این دکمه برای تغیر درجه بخار استفاده میشود و معمولا میست یک و دو برای کارای معمولی است ، سه و چهار برای کارهای قوی . دقت کنید که زمانی که مواد دمانی بر روی موها دارید مثل بوتاکس های گرم یا ماسک ها درمانی درجه میس را باید به حداقل برسانید و موقعی میتوانید این درجه را به حداثر برسانید که مواد خاصی روی مو نباشد و شما فقط بخواهید از ترکیبات اکسیژن استفاده بکنید

TEMP : دکمه تمپ یا درجه حرارت رو عمل تنظیم درجه حرارت دستگاه را انجام میدهد و ما میتوانیم از 50 تا 70 درجه دمای دستگاه را تنظیم کنیم .

COOLING : دکمه کولینگ یا سرد کننده

RED : رد لایت یا مادون قرمز ، در بسیاری از دستگاه های مو کار برد دارد از جمله اتو های اشعه ای و کلامازون ها و دستگاه ماکرومیست و کمکی که میکند این است که مواد را ریز ملوکول تر میکنید و نفوذ مو را به ساختمان کرتکس بهتر میکند و استفاده کردن از این اشعه در داخل دستگاه های ترمیم و باسازی موهای اسیب دیده انجام میشود و از این اشعه برای ابتدا پروسی کار درمان و تراپی استفاده میکنیم و بهتر است زمانی روشن باشد که شما مواد درمانی را دارید استفاده میکنید .

BLUE : بلو لایت یا اشعه یوی ، بهتر است دکمه اوزون وقتی روشن باشد که شما مواد خاصی را روی موها ندارید و بری ضد عفونی کردن به همراه بلو لایت از این مورد استفاده کنید .

معمولا از اشعه بلو ری برای انتهای کار و جذب رطوبت استفاده میشود .

TREATMENT : در این وسط دکمه ها سه دکمه A3 و A2 تریت منت و همچنین دکمه A1 منوال وجود دارد این تریتمنت ها هرکدام کارایی خاص خودش را دارد و درحال حاضر برای مثال ما میخوایم دکمه دستی یا منوال رو براتون توضیح بدیم

ابتدا دکمه منوال رو میزنیم بعد از اون تایم را برای مثال روی ده دقیقه میگذاریم ، دهگان را یک میکنیم و یکان را روی صفر میاریم ، تمپ را هم با توجه به جنس ، اسیب  ، ضخامت مو در نظر میگیریم و برای مثال به صورت پیش فرض بر روی 60 درجه قرار میدهیم و دکمه میست رو روی 3 و کولینگ و گزینه O3 را خاموش میکنیم به این دلیل که وقتی مواد روی سر مشتری ما هست دکمه O3 به هیچ عنوان نباید روشن باشد ، رد لایت روشن و تمام .

START STOP : این دکمه برای روشن و خاموش کردن دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد .

سوال مهم ، ما مچاز هستیم چه موادی را زیر دستگاه ببریم ؟؟

تنها چیزی که ما مجاز هستیم به موی مشتری بزنم و به زیر دستگاه ببریم وان پلکس است و روغن و ویتامین ، حتا ما میگیم که وان پلکس هم احیانا واحتمالا اگربه پوست سر برخورد کرده است و یا به فاصله نزدیک از پوست سر زدیم اصلا زیر دستگاه نشونیم مشتری را ، به این دلیل که دستگاه ماکرومیست کمک میکند که تمام لاهای کوتیکول مو باز بشود و جذب این مواد رو به داخل پوست 100% میکند ، درسته که این مواد ها مثل بوتاکس و پروئین 100% فرمالید ندارد و بیس شمیشون هم به نوعی نیست که به فرمالید بخوان تبدیل بشن ، اما با این حال مواد شیمیایی محسوب میشود که میتونه جذب پوست سر بشود و باعث التهاب و خارش و سوزش بشه ، پس بهتره که اصلا با چنین مواد هایی به زیر دستگاه نروند به این دلیل که تمامی کوتیکول ها باز میشوند و به صورت ذرات بخاری که اب در میاد به صورت ناخود اگاه این مواد به پوست برگشت پیدا میکنه و جذب قطعی دارد .

 در لاین احیا شما میتوانید بعد از شامپو قلیایی که میزنید کپ رو روی سر مشتری تنظیم بکنید و بلو لایت و دکمه اوزون را روشن کنید و حدودا ده تا 20 دقیقه زمان بدید تا اکسیژن تراپی بشه یا اوزون تراپی بشه و پوست سرش از باکتری ها سم ضدایی بشه و کمک بکنه برای جذب مواد روی موها .

نکته مهم شما برای دستگاه اوزون میتوانید موادی را استفاده بکنید که در اثر حرارت و با وجود بخار اب خنثی یا ضعیف نشوند ، یکی از اشتباهات رایج  میتواند این باشد که برای استفاده از کراتین از این دستگاه استفاده میکنند که متاسفانه  ذرات بخار اب فرمالید داخل کراتین را ضعیف میکند و ماندگاری کراتین را کم میکند .

نکته مهم در هنگام روشن بودن دستگاه به هیچ وجه کپ دستگاه را نباید باز و بسته کنید به این دلیل که این حرکت باعث میشود حجم هوای سرد و سنگین بیرون  با حجم هوای سرد و سبک داخل تداخل پیدا بکند و به لایه های کوتیکولی اسیب وارد بکند .

  • mrkeratin
  • 18/10/1399
  • 24506 بازدید

6 دیدگاه برای “آموزش دستگاه اوزون تراپی مایکرومیست مو”

  1. برای اماده سازی مو قبل تراپی ها از کدوم نورش استفاده کنیم مایکرمیست هایی ک تری لایت هستن و گزینه کولینگ ندارن چیکار کنیم

    • دکمه ها توضیح داده شدند در این بخش و این نکته رو دقت داشته باشید اموزش اختصاصی کار با این دستگاه که به صورت انلاین است بعد از خرید دستگاه به صورت کامل در اختیار شما قرار میگیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...