آموزش دستگاه اوزون تراپی مایکرومیست مو

این دستگاه به جهت برطرف کردن معضلات اسکالپ سر ، پاکسازی فولیکول ، تقویت فولیکول ، تقویت ساقه مو و همینطور درمانهای ریزش های مو بعد از برسی دلایل ریزش به ما کمک میکند .

همچنین شما میتوانید به صورت نقد و اقساط دستگاه ماکرومیست 2021 را از مسترکراتین تهیه کنید . برای دریافت شرایط با شماره های مسترکراتین تماس حاصل فرمایید .

اوزون تراپی چه کاری انجام میدهد ؟؟

 اوزون تراپی باعث شکستن اکسیژن میشود و O2 را  تبدیل به O3 کرده و این ریز ملکول را وارد موها میکند و باعث میشود مواد موثری که روی مو زده میشود با اکسیژنی که داخل مو هست اکسیداسیون انجام بدن و کیفیت و اثر بخشی ونتیجه کار بهتر و بهتر و بهتر بشود .

انواع دستگاه اوزون

در حال حاضر در ایران ماکرومیست در سه نوع موجو میباشد

  • 1 – تک لامپی ، رد لایت یا مادون قرمز
  • 2 – دو لامپی ، رد لایت به اضافه بلو لایت مادون قرمز و یوی
  • 3 – سه لامپی ، اشعه یوی با طول موج کوتاه که بلو لایت میباشد و اشعه یوی با طول موج بلند که گرین لایت میباشد به همراه اشعه مادون قرمز یا رد لایت .

هر سه این دستگاه ها در یونو درمی و گرمایش مولوکولی یکسان عمل میکنند

اما در کولینگ انتهایی تفاوت هایی دارند

برای مثال دستگاه ماکرومیست وان با سیستم خنک کننده از طریق فن کار میکند و دستگاه ماکرومیست ناسا با حذف دما ایجاد کولد فوگ یا مه سرد میکنه و دستگاه تری لایت با تلفیق کولد فوگ و شیب عمل کولینگ را انجام میدهد

اموزش کار با دستگاه

در ابتدا همیشه دقت کنید که از اب جوشیده سرد شده یا اب مقطر در دستگاه استفاده کنید و به هیچ وجه از اب شهری در این دستگاه استفاده نشود .

شناخته دکمه های روی دستگاه

این دستگاه دارای 12 دکمه است و ما سعی کردیم به صورت خلاصه هرکدوم از این دکمه هار به اضافه کاراییش رو براتون تعریف کنید

time : این دکمه زمان دستگاه رو مدیریت میکند و شما میتوانید با کلیک بر روی این دکمه به دستگاه زمان بدهید .

MIST : میس به معنی مه هست که ذرات مه یا بخار اب است و این دکمه برای تغیر درجه بخار استفاده میشود و معمولا میست یک و دو برای کارای معمولی است ، سه و چهار برای کارهای قوی . دقت کنید که زمانی که مواد دمانی بر روی موها دارید مثل بوتاکس های گرم یا ماسک ها درمانی درجه میس را باید به حداقل برسانید و موقعی میتوانید این درجه را به حداثر برسانید که مواد خاصی روی مو نباشد و شما فقط بخواهید از ترکیبات اکسیژن استفاده بکنید

TEMP : دکمه تمپ یا درجه حرارت رو عمل تنظیم درجه حرارت دستگاه را انجام میدهد و ما میتوانیم از 50 تا 70 درجه دمای دستگاه را تنظیم کنیم .

COOLING : دکمه کولینگ یا سرد کننده

RED : رد لایت یا مادون قرمز ، در بسیاری از دستگاه های مو کار برد دارد از جمله اتو های اشعه ای و کلامازون ها و دستگاه ماکرومیست و کمکی که میکند این است که مواد را ریز ملوکول تر میکنید و نفوذ مو را به ساختمان کرتکس بهتر میکند و استفاده کردن از این اشعه در داخل دستگاه های ترمیم و باسازی موهای اسیب دیده انجام میشود و از این اشعه برای ابتدا پروسی کار درمان و تراپی استفاده میکنیم و بهتر است زمانی روشن باشد که شما مواد درمانی را دارید استفاده میکنید .

BLUE : بلو لایت یا اشعه یوی ، بهتر است دکمه اوزون وقتی روشن باشد که شما مواد خاصی را روی موها ندارید و بری ضد عفونی کردن به همراه بلو لایت از این مورد استفاده کنید .

معمولا از اشعه بلو ری برای انتهای کار و جذب رطوبت استفاده میشود .

TREATMENT : در این وسط دکمه ها سه دکمه A3 و A2 تریت منت و همچنین دکمه A1 منوال وجود دارد این تریتمنت ها هرکدام کارایی خاص خودش را دارد و درحال حاضر برای مثال ما میخوایم دکمه دستی یا منوال رو براتون توضیح بدیم

ابتدا دکمه منوال رو میزنیم بعد از اون تایم را برای مثال روی ده دقیقه میگذاریم ، دهگان را یک میکنیم و یکان را روی صفر میاریم ، تمپ را هم با توجه به جنس ، اسیب  ، ضخامت مو در نظر میگیریم و برای مثال به صورت پیش فرض بر روی 60 درجه قرار میدهیم و دکمه میست رو روی 3 و کولینگ و گزینه O3 را خاموش میکنیم به این دلیل که وقتی مواد روی سر مشتری ما هست دکمه O3 به هیچ عنوان نباید روشن باشد ، رد لایت روشن و تمام .

START STOP : این دکمه برای روشن و خاموش کردن دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد .

سوال مهم ، ما مچاز هستیم چه موادی را زیر دستگاه ببریم ؟؟

تنها چیزی که ما مجاز هستیم به موی مشتری بزنم و به زیر دستگاه ببریم وان پلکس است و روغن و ویتامین ، حتا ما میگیم که وان پلکس هم احیانا واحتمالا اگربه پوست سر برخورد کرده است و یا به فاصله نزدیک از پوست سر زدیم اصلا زیر دستگاه نشونیم مشتری را ، به این دلیل که دستگاه ماکرومیست کمک میکند که تمام لاهای کوتیکول مو باز بشود و جذب این مواد رو به داخل پوست 100% میکند ، درسته که این مواد ها مثل بوتاکس و پروئین 100% فرمالید ندارد و بیس شمیشون هم به نوعی نیست که به فرمالید بخوان تبدیل بشن ، اما با این حال مواد شیمیایی محسوب میشود که میتونه جذب پوست سر بشود و باعث التهاب و خارش و سوزش بشه ، پس بهتره که اصلا با چنین مواد هایی به زیر دستگاه نروند به این دلیل که تمامی کوتیکول ها باز میشوند و به صورت ذرات بخاری که اب در میاد به صورت ناخود اگاه این مواد به پوست برگشت پیدا میکنه و جذب قطعی دارد .

 در لاین احیا شما میتوانید بعد از شامپو قلیایی که میزنید کپ رو روی سر مشتری تنظیم بکنید و بلو لایت و دکمه اوزون را روشن کنید و حدودا ده تا 20 دقیقه زمان بدید تا اکسیژن تراپی بشه یا اوزون تراپی بشه و پوست سرش از باکتری ها سم ضدایی بشه و کمک بکنه برای جذب مواد روی موها .

نکته مهم شما برای دستگاه اوزون میتوانید موادی را استفاده بکنید که در اثر حرارت و با وجود بخار اب خنثی یا ضعیف نشوند ، یکی از اشتباهات رایج  میتواند این باشد که برای استفاده از کراتین از این دستگاه استفاده میکنند که متاسفانه  ذرات بخار اب فرمالید داخل کراتین را ضعیف میکند و ماندگاری کراتین را کم میکند .

نکته مهم در هنگام روشن بودن دستگاه به هیچ وجه کپ دستگاه را نباید باز و بسته کنید به این دلیل که این حرکت باعث میشود حجم هوای سرد و سنگین بیرون  با حجم هوای سرد و سبک داخل تداخل پیدا بکند و به لایه های کوتیکولی اسیب وارد بکند .

  • mrkeratin
  • 18/10/1399
  • 1873 بازدید

2 دیدگاه برای “آموزش دستگاه اوزون تراپی مایکرومیست مو”

  1. برای اماده سازی مو قبل تراپی ها از کدوم نورش استفاده کنیم مایکرمیست هایی ک تری لایت هستن و گزینه کولینگ ندارن چیکار کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه