اموزش بوتاکس مو

بوتاکس چیست و بوتاکس مو و بوتاکس صورت یکی است ؟

بوتاکس صورت درواقع یک سم است که از بوتولونیوم استخراج میشود و کاری که برای پوست انجام میدهد عظلات را فلج میکند و ااین فلج شدگی باعث ایجاد کشیدگی در پوست و عظلات میشه و در نهایت باعث سفتی و کشیدگی میشه که در علم پزشکی گفته میشه بیشتر از هشت مرتبه مجاز به بوتاکس کردن نیستید .

سوالی که در اینجا مطرح میشه اینه که ایا بوتاکس مو و صورت یکی هستند ؟ باید به شما بگوییم خیر

دلیل که این محصول قوی احیایی مو بوتاکس نامگذاری شده به این جهت است که این محصول دقیقا مشابه با بوتاکس صورت با پر کردن فیبر های از دست رفته مو یک لایه پر کردن لایه های مورو ایجاد میکنه و یک احیا بسیار سریع برای مو ایجاد میکنه .

بوتاکس مو چه کاری انجام میدهد ؟

بوتاکس مو با پر کردن فیبرهای از دست رفته مو ، لاهای مورو پر میکنه و یک احیایی بسیار سریع برای مو ایجاد میکنه .

مویی که اسیب بیرونی میبینه از لایه های کوتیکول این اسیب شروع میشه و اگر این لایه ها اسیب ببینه و فیبرش رو از دست بده و از بین بره ، اسیب به کرتکس میرسه و تمام این فیبر ، سلول ها و پیوند ها شکسته میشه و جدا میشه و بوتاکس کاری که میکنه میاد این لایه هارو پر میکنه و فیبرهارو پر و جایگزین میکنه و درواقع میشه گفت بوتاکس جایگزینی پروتئینی انجام میده و به همین دلیله که در لحظه موهارو احیا میکنه .

انتخاب بوتاکس مو مناسب

در مرحله اول انتخاب یک بوتاکس خوب مهم ترین مورد است ، ما بوتاکس های خوبی مثل اجی مکس ، ریچی و لونیکس داریم که به نظرمن در مجموع جوانب بوتاکس لونیکس بهترین است و استفاده از این بوتاکس توصیه میشود ، شما میتوانید بواکس لونیکس را با 10% تخفیف ویژه از مسترکراتین تهیه کنید .

بوتاکس لونیکس به جهت ارژنینی که داره نرمی بی نظیری به موهای شما میده .

بوتاکس لونیکس ویتامین ب 5 فراوانی داره که باعث جلوگیری از ریزش مو میشه و نرمی خاصی ایجاد میکنه .

همچنین شما میتوانید در این بوتاکس ویتامین e را پیدا کنید که جلوی خشکی مو را میگیرد و باعث انعطاف پذیری مو میشود .

بوتاکس لونیکس دارای پروتین گندم است که رشد موهای شمارا بسیار زیاد میکند .

در بسیاری از سالنها از بوتاکس لونیکس به عنوان خاویار تراپی به دلیل وجود خاویاری که دارد یاد میکنند .+

نحوه كار با بوتاکس لونیکس ، اموزش بوتاکس مو

موها را يك بار با شامپو قبل كراتين و یا دوبار با شامپو معمولی شستشو ميدهيم،
سپس موها رو کاملا خشك كرده و از پشت سر شروع به مواد گذاري ميكنيم موها كاملا اغشته به مواد شود،
بعد از اتمام كار به موها به مدت 30 تا 45دقيقه استراحت ميديم(هرچقدر مو اسیب بیشتری داشته باشد زمان استراحت مواد کمتر خواهد بود)
بعد از اتمام تايم موها را فقط با آب شسته و30% مواد روی مو باقی بماند
سپس كاملا با باد سشوار خشك كرده و در اخر۴تا ۷ بار
اتو كشي انجام ميدهیم( ولي به شدت اتوكشي كراتين نباشد)

به مشتري تاكيد ميكنيم موها سه روز شسته نشود
از ماسك مو مغذی و شامپو مخصوص بعد از کراتین یا فری سولفات استفاده كنند.

بوتاکس لونیکس اگر شما اتو کشی کنید به شما صافی میدهد ، البته نباید توقع صافی مثل کراتین را داشته باشد ، حداکثر صافی 50 % هست که میتوان گفت ماندگاری بالایی هم ندارد.

ترکیب بوتاکس لونیکس و وان پلکس

شما میتوانید ،به جهت درمان موی کشسان و گرفتن احیا بیشتر از بوتاکس ، پلکس و بوتاکس را ترکیب کنید و به جای ترکیب وانپلکس با اب ، با بوتاکس ، پلکس را ترکیب کنید .

به همان مقدار یک به پنج یا یک به ده که پلکس با اب ترکیب میشود ، این امکان وجود دارد که پلکس با بوتاکس ترکیب شود و پس از ترکیب دقیقا به روش بوتاکس تراپی کار انجام میشود .

آموزش بوتاکس فلپس

نحوه استفاده از این بوتاکس به صورت وسط شستشو است

در ابتدا و برای برای شروع کار باید مورا تمیز و 100% خشک کنیم . با استفاده از قلمو از یکسانتی متری ریشه شروع به مواد گذاری میکنیم .

بین 20 تا 30 دقیقه مکث میکنیم و مواد را با اب فراوان ابکشی میکنیم تا مواد سبک شود و 70 % مواد از مو خارج شود .

نم مورا با حوله میگیریم و سپس مورا با باد ملایم سشورا کاملا خشک میکنیم و مطمئن میشویم مو 100% خشک شده باشد .

مو هارا تقسیم بندی میکنیم و اتو کشی برای هر لایه نازک مورا شروع میکنیم ،هر لایه بسته به سطح اسیب بین 7 تا 15 مرتبه اتو کشی میشود . دقت داشته باشید ، برای موهای نازک و اسیب دیده بین 180 تا 200 درجه دمای اتومو باشد و برای موهای نچرال و مقاوم دما بین 200 تا 230 درجه میتواند باشد .

بوتاکس سرد فلپس

در مرحله اول با شامپو موها را کاملا میشوییم تا کاملا تمیز شده و سپس ابکشی میکنیم

مواد گذاری انجام داده وتمام مورا به مواد اغشته میکنیم و به مدت 30 تا 60 دقیقه با کاور ، البته بسته به سطح اسیب موی مشتری مکث میکنیم.

و در انتها موهارا ابکشی و براشینگ میکنیم و در صورت لزوم و به صافی یک اتوکشی با دمای 180 درجه هر لایه مو 8 تا 15 بار انجام میدهیم .

استفاده از بوتاکس جهت ضخیم سازی و فیلر تراپی

ما برای موهای نازک یا دم گربه ای یا بچه میتوانیم از بوتاکس استفاده کنیم و میتوان گفت یکی از بهترین گزینه ها به جهت ضخیم سازی موها بوتاکس لونیکس است که معمولا با دو یا سه مرتبه بوتاکس کردن ما به نتیجه دلخواه رسیده و مشکل نازکی موهارا رفع میکنیم .

فیلر تراپی یعنی پر کردن یا افزایش حجم و شما با بوتاکس میتونید به صورت کامل حجم مورو افزایش بدید و لایه های مورو پر کنید .

معمولا این درمان هردو ماه یکبار انجام میشود و دو تا سه بار انجام این کار نتیجه بسیار مثبتی خواهد داشت .

استفاده از بوتاکس به عنوان پانسمان …

در این روش ما از بوتاکس به عنوان زیر سازی استفاده میکنیم ، درواقغ گاها پیش میاذ که ما با مویی مواجه هستیم که خشک است یا لایت دراد و میدونیم که اگر مو را کراتین کنیم مو اسیب میبیند یا اون نتیجه حرفه ای و دلخواه را به ما نمیدهد .

خوب در ابتدا کل مورا با شامپو شسته و میاییم با یک مقدار نمی که دارد بوتاکس رو میزنیم و نیم ساعتی استراحت بهش میدیم و بعد یا ابکشی انجام میدیم و یا اینکه اگر مو توان و قدرت داشت با دمای 180 درجه یه اتوکشی انجام میدیم و به چشم میبینم خوب شدن حال مورو و وقتی بعد از این کار کراتین انجام بشه نتیجه بینهایت متفاوت خواهد بود .

استفاده از بوتاکس به جهت سالم سازی موهای فر بدون گرفتن صافی

همیشه ما مشتری هایی داشتیم که موهای فر زیبایی داشتند اما متاسفانه به هر دلیلی این موها ناسالم شدن و دچار اسیب ، ما میتونیم با بوتاکس بدون از بین بردن فر موها موهارا احیا کنیم و وزی و خشکی موهای مشتری خودمون رو از بین ببریم .

دقت داشته باشید وزی زمانی اتفاق می افته که سطح کوتیکول لایه های اولش از بین بره و پروتین ها و سلول ها بافت های خود را از دست بدهند و مو حالت وزی به خودش میگیره که این وزی با بوتاکس قابل درمان است .

دقت کنید برای این افراد اتوکشی حداقلی اتفاق بیفتد و اصلا اتوکشی زیاد اتفاق نیفتد تا مو به صافی نرسد .

درمان موخوره با بوتاکس

برای درمان موخوره شما میتوانید از بوتاکس لونیکس استفاده کنید زیرا بوتاکس لونیکس ابرسانی بسیار بالایی داره .

مویی که دچارموخوره میشه و در انتها چند شاخه میشه ، شما نمیتویند این چند شاخگی رو با بوتاکس درمان کنید ، شما در ابتدا باید موخوره گیری انجام بدید و اون قسمت هارو بچینید و بعد از اون از بوتاکس لونیکس استفاده کنید به جهت درمان خشکی و نیازه که اینو بدونید موخوره در اثر خشکی بیش از حد اتفاق می افته که با بوتاکس به جهت ابرسانی عمقی که داره قابل درمانه .

بوتاکس مو چه مدت ماندگار مفید دارد ؟

نکته مهم : احیا و ماندگار بوتاکس بسیار بستگی دارد به اسیب مو و هرچقدر که اسیب مو بیشتر باشه ماندگاری هم پایین می اید ، برای مثال موهایی که حالت نمدی یا پشم گوسفندی دارن ممکنه بعد از یکماه نیاز به شارژ مجدد داشته باشه ، البته برای موهایی که درمان شدن و اسیب جدی ندارند تا 5 ماه هم میتوانیم ماندگاری مفید داشته باشیم

لطفا توجه داشته باشید این محصول احیایی بسیار قابل قبولی دارد و بیشتر به جهت احیا قابل استفاده است .

چند روز بعد کراتین میشود بوتاکس کرد ؟

بهتر است یک هفته به مو زمان بدیم تا پیوند های هیدروژنی برقرا بشود و برسی کنیم کدوم قسمت مو فیبر هاش سالم سازی نشده و بعد از اون بیاییم بوتاکس رو انجام بدیم .

{ تهیه شده در مسترکراتین _ کپی بدون ذکر منبع ممنوع میباشد }

 • mrkeratin
 • 14/05/1399
 • 1898 بازدید

15 دیدگاه برای “اموزش بوتاکس مو”

 1. سلام،اگه بلافاصله بخوایم بعد از بوتاکس کراتین انجام بدیم ایا دوباره نیاز به شامپو قلیایی نیست؟ و اگر نیست ایا خود بوتاکس باعث بسته شدن منافذ مو نمیشه که قدرت نفوذ کراتین رو کم کنه؟

  • خانوم سارا سلام
   در مواقعی که میخوایم دو تراپی پشت سر هم انجامخ بدهیم ، مثلا بوتاکس و کراتین یا پلکس و کراتین و…
   فقط برای اولین تراپی از شامپو قلیایی استفاده میکنیم و برای تراپی دوم صرفا با اب یا شامپو بچه شستشو سطحی انجام میدهیم تا چربی اضافه موگرفته بشود.

   • با سلام وممنون از اموزشهای خوب وکاربردی …برای انجام دو تراپی پشت سر هم ایا با اتو کشی مو اسیب بیشتری نمیبینه هر چند که هر دو احیا دارن ولی اتو کشی زیاد در یکروز وبه دفعات تاثیر منفی نداره ؟

  • سلام با شامپو بچه شسته بشود در بین دو عملیات و مشکلی ایجاد نمیکند ، البته بهتر است این کار با پنج روز فاصله انجام بشود .

  • بستگی به نوع بوتاکستون داره اما روش بوتاکس ل.ونیکس و … که گفته شده رو مشابه روش بالا برید و مورو سبک کنید و بعد اتو بکشید .

 2. عرض سلام و ادب. میشه اول پلکس کرد و بعد از تایم مکس، بوتاکس انجام داد؟ آسیبی به مو نمیزنه؟ و نتیجه ی خوبی خواهد داشت؟

  • سلام بله شم هم همیتونید بوتاکس و پلکسو ترکیب بکنید در یک مرجله انجام بدید و هم میتونید شسامپو قبل بزنید پلکس تراپی بکنید و بعد تایم مکث فقط با شامپو بچه بشوریبد که چربیش بره و بعد از اون مورو بوتاکس کنید
   در این روش باتوجه به لایه های مو مو احیا میشه و هیچ مشکلی نداره و اسیب رسان نیست اصلا

 3. سلام عذرمیخام اگر اتو کشی کم باشه اونم به دلیل اسیب زیاد مو ایا نتیجه مطلوب داره ؟ سوال دیگه اینکه اگر قبل اتو کشی مو بعلت لزج بودن مو جایی از مو سهوا مرطوب باقی مونده باشه چه اتفاقی میفته؟

  • سلام در رابطه با سوال اولتون
   شما باید یک بالانس بین دما و تعداد اتوکشی برقرار کنید به این معنی که اگر به دلیل اسیب زیاد مجبور به کاهش دما هستید حتما باید تعداد اتوکشی را بالا ببرید تا پروسه کراتین درستانجام شود .
   سلام بهتر است کاملا مو خشک بشود بعد به سراغ اتوکشی بریم به این دلیل که اتوکشی بر روی مواد میتواند باعث ایجاد بو و گاز و غبار بشود .

 4. سلام. من موهام دکلره داشت و آسیب دیده بود ومتاسفانه کراتین کردم الان موهام مثل چوب، خشک شده. و رنگ موهام زرد.میخام ترکیب بوتاکس لونیکس و پلکس وان پلکس را بزنم. میخام بدونم میشه اتوکشی انجام ندم؟ چون بیشتر برام احیا مهمه و میترسم موهام بیشتر آسیب ببینه. و نحوه انجامش هم بفرمایید ک ب ارایشگرم بگم طبق همون انحام بده

  • سلام بله میشه بدون اتوکشی انجام داد و مشکلی نداره
   و ترکیب پلکس و بوتاکس بسیار مناسب و با کیفیت است و موهای با اسیب جدی را بسیارز مناسب درمان میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه