ایا تنها راه درمان موخوره کات کردن مو است ؟

موخوره نتیجه بیماری ها و اسیب های درونی مو است و وقتی روی مو مو خوره مشاهده میشود به این معنیست که این مو اسیب دیده است و این اسیب ها میتواند به دلایل مختلف باشد و نمیتواند صرفا دلیلش رنگ یا دکلره باشد ، خیلی مواقع موخوره در دوستانی اتفاق می افتد که موهاشون بدون رنگ و طبیعی است و ما در این پست راجب درمان موخوره به شما میگوییم .

دلیل ایجاد این موخوره ها چی میتونه باشه ؟

ببینید ما داریم از روز تولدمون هر روز به موهامون اسیب میزنیم !!

با استفاده از ماسک و شامپو اشتباه : ما روزانه با استفاده از شامپو و ماسک های اشتباه و ph بالا باعث این میشیم که فلس مو باز شود و هر پروتین یا کراتینی که داخل مو هست به مرور زمان و طی سالیان از مو خارج شود

خشک کردن اشتباه مو : ما باید بعد از هر حمام موهامون رو با سشوار خشک کنیم و این اتفاق که مو خودش خشک بشه خیلی صحیح نیست البته منظور هم براشینگ کردن نیست ، مو بین خیسی و خشکی باشه و کمی نم مورو بگیریم کافیه و حتما سعی کنیم از روغن ارگان هم استفاده کنیم .

اب ایران : خوب همه میدونید که اب لوله کشی ایران تا چه اندازه بد است حالا در بعضی از شهرها کیفیت این اب بهتر و در بعضی از شهر ها کیفیت این اب بدتر است و اگر دقت کرده باشید در شهر هایی که اب لوله کشیشون قابل خوردن نیست اسیب های موییشون هم بیشتر و موهایی با جنس و کیفیت بد دارن .

و دها مورد دیگه وجود داره که باعث اسیب رسیدن به مو میشه و سوالی که پیش میاد این هست که ما موهامون دچار شده به مو خوره حالا باید چه کاری انجام بدیم و چگونه موخوره را از بین ببریم ؟

ببینید ما طی سالیان سال به مو اسیب رسوندیم و واقعا این امکان وجود نداره که طی یک جلسه و صرفا با یک درمان این مشکل رو حل کنیم ، درمانی که انجام میدیم باید ریشه ای و پایه ای باشه و از درون مو را درمان کنیم .

درمان از درون مو

درمان از درون یعنی بوتاکس و کراتین و این که دیگه اسیب جدیدی به مو نزنیم .

برای مثال اگر رنگ و دکلره انجام میدیم داخلش پلکس بریزیم یا این که از شامپو های خوب برای موهامون استفاده کنیم مثلا شامپو و ماسک های بعد از کراتین که درواقع میشه گفت مناسب ترین شامپو برای موها همین شامپو و ماسک ها هستن که هیچ گونه اسیبی به مو نمیزنند و میتونن نگهداری کنند از مواد مفیدی که داخل موهای ماهست .

در این نقطه ما رسیدیم به مرحله ای که موها رو درمان کردیم و راه های اسیب رو بستیم و پس مو خوره جدیدی نخواهیم داشت روی موهامون ، حالا موخوره های قبلی چی میشه ؟

تا حد بسیار زیادی موخوره ها با کراتین و همراه با بوتاکس از بین میرن که البته کامل نیست .

گاهی اوقات انقدر قسمت پایین مو اسیب جدی دیده که تنها راه راه چاره این هست که مو کات بشه و اندازه دو سه سانت موخوره گیری بشه .

پس راه اصولی درمان موخوره این هست که که مو درمان بشه و راه های اسیب بسته بشه و موخوره چینی هم انجام بشه به مرور برای موهایی که درمان نشدن و بعد از دوماه میبینم هیچ موخوره ای روی موهامون نیست و موخوره جدید هم که دلیلی نداره روی موهاتون باشه چون که مو درمان شده و هیچ اسیب جدیدی هم به مو نزدیم .

{ تهیه شده در مسترکراتین _ کپی بدون ذکر منبع ممنوع میباشد }

  • mrkeratin
  • 08/02/1399
  • 4052 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...