امروز میخوایم این سوال رو پاسخ بدیم که چرا موهای شما بعد از کراتین زرد و دچار پرش رنگ میشود و میخوایم دلایل اصلی این موضوع رو باهم برسی کنیم .

معمولا چه موهایی دچار تغیر رنگ میشوند ؟

اگر رنگ موی شما بین قهوه ای روشن و بلوند است ، کراتین تراپی می تواند رنگ موی شما را یک یا دو درجه روشن تر کند.

در رنگ های طبیعی، سیاه یا قرمز ، تغییر تقریباً قابل توجهی اتفاق نمی افتد و اگر رنگ موی شما طبیعی است ، به این معنی که شما هرگز رنگ موی خود را تغیر نداده اید ، رنگ موی شما اصلا تغییر نخواهد کرد و قهوه ای تیره قهوه ای خواهد ماند وموی بلوند همچنان بلوند خواهد بود .

در اکثر افرادی که زردی یا سفیدی موهاشون بیشتر از 35% باشه این تغیر رنگ به صورت زردی نمایان میشود که البته در بیشتر موارد قابل جبران و ترمیم است و جای نگرانی نیست

در این مقاله با شما یک به یک موارد تغیر رنگ و زرد شدن مو دکلره شده را برسی خواهیم کرد :

فاصله رنگ امیزی مو و کراتین تراپی

یکی از دلایل پرش رنگ فاصله کم بین دکلره و تراپی های گرم مثل کراتین یا پروتئین است و بهتر است در ابتدا کراتین تراپی انجام بشود و بعد بریم سراغ رنگ و دکلره ، بهترین فاصله بین رنگ و لایت و کراتین حداقل 10 تا 15 روز است و در صورت اسیب زیاد باید حتی 20 یا 30 روز فاصله باشد .

دلیل این موضوع هم این است که ملانوسیت که درواقع همون تولید کننده رنگ دانه مو یا ملانین است و در این پروسه با پروتئین درگیر میشه و اگر ما این بازه 14 روزه رو انجام ندیم باعث اسیب مو و پرش رنگ خواهیم شد ، درواقع ما یک فاصله 10 روزه میندازیم که مو خودش خودش رو ترمیم بکنه و توان سابق رو پیدا بکنه و اماده بشه برای کراتین .

و اگر خواستیم بعد از کراتین رنگساژ یا … انجام بدیم 15 روز بعد از کراتین مجاز به انجام این کار هسیتم .

البته باید به این نکته دقت کرد که بهتر است همه کارهای شیمیایی قبل از تراپی مو انجام بشود و انجام این اعمال بعد از کراتین ماندگاری کراتین ما را کاهش میدهد و تاثیر منفی میگذارد .

به این دلیل که در دکلره خاصیت اکسادیسیون داریم و رنگ ها همه دارای سولفات هستند و معمولا ترکیبات پهاش بالایی دارند که باعث میشه کمک بکنه به باز شدن فلس های مو و باعث جدا شدن مواد کراتین و … میشوند

پس بهتر است کار دکلر در ابتدا انجام بشود و بعد از ان کراتین .

دقت داشته باشید در رنگ و لایت ما در لایه های کرتکس مو کار رو انجام میدیم و رنگ دانه های شیمیایی رو متصل میکنیم به کرتکس مو و اگر زودتر از تایمی که گفته شد بخوایم کراتین انجام بدیم به دلیل این که تثبیت انجام نشده دچار تغیر و پرش رنگ خواهیم شد.

این تغیر رنگ رو ما در موهای بلوند یا دارای سفیدی معمولا بیشتر تجربه میکنیم واگر زیر ده روز کراتین یا تراپی گرم انجام بدیم بعد از تراپی مو به زردی میزنه که البته در اکثر موارد با یکی دوبار حمام رفتن شخص این مشکل حل میشه و رنگ به حالت طبیعیش برمیگرده .

عدم کنترل دمای اتومو

در برخی موارد ما داریم که شخص حتی مدتی از رنگ و لایتش گذشته اما باز دچار پرش رنگ میشه که دلیل این پرش رنگ در اکثر موارد مربوط میشود این که ما نتوانسته ایم دمای اتورو کننترل بکنیم و با دمایی غیر استاندارد اتوکشی کردیم و این عدم کنترل دمای اتومو باعث ایجاد شدن پرش رنگ خواهد شد .

که توصیه میشود تعداد اتوکشی را زیاد تر کرده و دمای اتورا پایین تر بیاورید و حتما از اتوموهای استاندارد با خاصیت انیونی و اسیب کم استفاده کنید .

البته دقت کنید اگر فاصله ده روزه را رعایت کنید معمولا پیش نمیاد مویی با استفاده از دما زرد یا سبز بشود .

استفاده از پیگمنت بنفش

وقتی مو زرد میشود معمولا با یکی دوبار حمام رفتن یا استفاده از شامپو هایی که رنگدانه یا پیگمنت بنفش دارند میتونیم زردی مو را با خاصیت ضد زردی این محصولات کم کنیم ، همونطور که میدانید رنگ بنفش خاصی ضد زدی دارد و دقیقا به همین دلیل است که پروتئین هایی مثل فلور اکتیو یا … که مواد بفنش دارند مورا بسیار خوشرنگ میکنند و زردی مورو میگیرند .

  • mrkeratin
  • 27/04/1400
  • 1338 بازدید

2 دیدگاه برای “دلایل زرد شدن مو با کراتین و پروتئین”

  1. من کراتین میکنم، موهای مشتریم دراکثر موارد قرمز رنگ یا همون حنایی رنگ میشه دلیلش چیه؟ مثل بقیه شاین نداره در حالی که از بهترین برند موجود استفاده میکنم با بهترین اتوی مو

    • شما هم اتوموتون رو باید ید بگیرید کنترل بکنید و هم این که از مواد های مناسب مو با پیگمنت های مختلف استاده کنید که موها بر قرار بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...