ریباندینگ مو

ریباندینگ مو یا صافی ژاپنی یک محصول صاف کننده دائمی مو است که ساختار مو را برای همیشه تغیر میدهد و به این دلیل که در ابتدا این محصول در ژاپن تولید و توزیع شده است به صافی ژاپنی معروف شده است .

دقت داشته باشید شما میتوانید ریباندینگ شیسیدو اورجینال را از مسترکراتین تهیه کنید

ریباندینگ اگر درست انجام شود به هیچ وجه ریزش و خشکی نخواهد داشت و دقت کنید موی نا سالم به هیچ وجه نباید ریبانیدنگ بشود و صرفا باید روی موهای طبیعیی یا موهایی رنگ شده سالم کار بشود .

نکته مهم : ما چیزی تحت عنوان ریباندکراتین نداریم و وقتی در سالن گفته میشود ریباندکراتین منظور کراتینی است که مورا خیلی صاف میکند و و درواقع در نهایت کراتین و کراتین تراپی انجام میشود .

میتوان در منزل یا توسط کراتین کار ریباندینگ انجام داد ؟؟

خیر ، این روش یک کار بسیار تخصصی است و به مهارت بسیار بالایی نیاز دارد و توصیه میشود بدون آموزش به هیچ عنوان این کار انجام نشود به این دلیل که نیاز به تجربه بالایی دارد و باید بدانیم در چه تایمی مورو بشوریم تا مو از دست نرود و نسوزد .

متد این کار کاملا با کراتین متفاوت است و کراتین کار بدون اموزش دیدن نمیتواند ریباندینگ انجام دهد . برای مثال اگر مواد کرایتن ده یا بیست دقیقه بیشتر بماند اتفاق خاصی نمی افتد اما اگر ریباندینگ فقط پنج دقیقه بیشتر بماند به صورت کامل مورا ما از دست خواهیم داد !!

ریباندینگ
÷ریباندینگ

مراقبت های بعد از ریباندینگ مو چیست

ما برای بعد از کراتین و ریباندینگ مو و … نیاز داریم که حتما از شامپو های فری سولفات یا انیونی استفاده کنیم که کف زیادی ندارد و این کار به این جهت انجام میشود که کیفیت مواد بیشتر حفظ بشود اما در ریباندینگ اجباری برای استفاده نیست ولی خوب به این دلیل که لطافت مو با این شامپو ها بیشتر حفظ میشود ، توصیه میشود از شامپو بدون سولفات و ماسک مو داخل حمام بعد از ریباندینگ استفاده کنید . ماسک داخل حمام باعث میشود یک کاور پروتئینی بر روی مو ایجاد بشود و از تبخیر و خشکی مو جلو گیری میشود ، پس استفاده از ماسک اجباری و استفاده از شامپو توصیه میشود .

به صورت کلی ریباندینگ خیلی مراقبت خاصی ندارد و مثل کراتین ما نمیگیم که کش نبندید یا گیره نزنید و به این دلیل که در کراتین کار ما بر روی پیوند های هیدروژنی است که با یک شستشو و یک خیس و خشک شدن این پیوند ها باز و بسته میشه و مو حالت میگیره .

روش کار و نکات کنکوری ریباندینگ چیست

روش کار به صورت خلاصه به این صورت است که در ابتدا باید مواد گذاری انجام دهیم و بعد از شونه کشی به قول معروف طناب کشی باید انجام شود و مانند کراتین به هیچ عنوان به پوست سر نباید برخورد کند .

مواد زنی و شستشو

مواد زنی ریبانیدنگ بسیار پراهمیت است اگر سرعت کار کم باشد تا شما مواد گذاری پشت را انجام داده و به جلوی مو برسید و مشغول مواد گذاری جلوی مو شوید پشت مورا از دست خواهید داد و ماکسیمم مواد گذاری باید در ده تا یک ربع تمام بشود و حتما طناب کشی باید انجام شده و مو ماساژ داده شود و حتما مواد به همه قسمت های مو باید برسد .

نکته : اگر در هنگام مواد گذاری فضای سالن سرد است حتما مورا کاور کنید تا سرما به مو نرسد.

ماکسیمم پنج دقیقه بعد از مواد گذاری شروع کنید به تست کردن که مو را از دست ندهید و اصلا گول نازکی و ضخامت مورا نخورید بسیار پیش امده است که موی بسیار ضخیم در ده دقیقه بعد از مواد گذاری تایم شستنش فرا رسیده و اگر این ده دقیقه یک ربع میشد قطعا مو از دست میرفت به این دلیل که ما ساختار مورو نمیتوانیم پیش بینی کنیم .

مشکلاتی مثل تیروئد یا مصرف داروهای هورمونی ، اعصاب و …. در ریباندینگ و روند کار تاثیر دارد و بسیار مهم است که قبل از کار این موارد چک شود .

پر استرس ترین و مهم ترین کاری که ما در ریباندینگ داریم تشخیص این موضوع است که بفهمیم تایم شستشو مو فرا رسیده است یا خیر !!

دقت کنید فقط یک تار و یک قسمت مو نباید تست شود ، شما باید چند قسمت مو را تست کنید به این دلیل که در هنگام مواد گذاری در ابتدا پشت مو مواد گذاری شده وحداقل ده دقیقه تایم گرفته تا به جلو مو برسیم و کار تمام شود پس تایم مواد گذاری در نقاط مختلف مو پنج یا ده دقیقه اختلاف دارد .

و تست های مختلفی وجود دارد مثل تست گره یا تست کشسانی یا تست شونه و … که باید در نقاط مختلف انجام شود تا تایم شستشو مشخص شود و بعد از اوکی شدن باید مو کاملا 100% شسته و خشک بشود و بعد از ان هم شروع میکنیم به اتوکشی …

ریباندینگ
ریباندینگ

اتوکشی ریباندینگ

اتوکشی ریباندینگ تعداد و فرمول مشخصی ندارد . بسیار بستگی به جنس مو و شرایط مو دارد بسیاری از اساتید خارج از ایران به 8 تا 12 مرتبه اشاره میکنند اما ساختار موهای ما ایرانی ها متفاوت است و تعداد ومشخصی نمیشود داد و ممکن است از این تعداد بسیار بیشتر نیاز باشد بر روی موهای نچرال هروقت مشاهده کردید که مو سبک شده و به رنگ خاکستری رفته بداند اتو کشی شما کافی است و دیگه به بیشتر از این نیازی نیست .

البته این کار هیچ فرمولی ندارد و کاملا تجربی است و فقط باید تجربه شما زیاد باشد و دستتون پر بشه در این کار تا متوجه بشید روش کار با ریباندینگ چیست

و بعد از اتوکشی مواد شماره دورو میزاریم و بعد از ده دقیقه یا یک ربع مواد را میزاریم و میبینم که مو ابرسانی شده و شاینش بر خواهد گشت و دقت کنید مواد شماره دو در ریباندینگ نرم کننده است و تثبیت کننده نیست .

نکته مهم : بعد از کار باید در سه روز ابتدایی مشتری به هیچ عنوان موهایش رانبنند و به هیچ عنوان نباید موهایش را خیس کند !!

همچنین استفاده از ست ATS هم در هنگام کار کراتین توصیه میشود و باعث جلوگیری از اسیب و مراقبت بیشتر و شاین بیشتری در مو میشود .

ممنون که تا انتهای این اموزش با ما بودید ، شما میتوانید با کلیک برروی اینجا ریباندینگ شیسیدو را با بهترین قیمت و ضمین اصالت تهیه کنید ، لطفا این مقاله رو با دوستاتون به اشتراک بگذارید و سوالات خودتون رو در قسمت نظر دهی بیان کنید حتما مشاورین ما پاسخگوی شما خواهند بود .

  • mrkeratin
  • 29/11/1399
  • 2067 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...