مقاله سازمان غذا و دارو امریکا (FDA) در رابطه با فرمالدئید کراتین

این مقاله با توجه به مقاله سازمان غذا و دارو امریکا (FDA) در رابطه با فرمالدئید کراتین نوشته شده است

محصولات صاف کننده مو برای صاف کردن موها یا صافی موهای فر استفاده می شود. محلول صافی یا صاف کننده مو معمولاً روی موی انسان اعمال می شود و پس از آن طی یک عملیات حرارتی محلول را مهر و موم می کنند. این محصولات اغلب حاوی فرمالدئید است که به آن فرمالین و متیلن گلیکول نیز گفته می شود. وقتی محلول گرم می شود ، فرمالدئید موجود در محصولات به صورت گاز در هوا آزاد می شود. اگر سالن به درستی تهویه نشود ، ارایشگران و مشتریان در معرض استنشاق فرمالدئید آزاد شده هستند.

فرمالدئید یک گاز بی رنگ و با بوی قوی است که هنگام وارد شدن به ریه ها ، یا وارد شدن به چشم یا روی پوست ، خطرهایی برای سلامتی ایجاد می کند. طبق پژوهش های انستیتوی ملی سرطان ، وقتی فرمالدئید با غلظت بیش از 0.1 ppm در هوا وجود داشته باشد ، برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی مانند آبریزش چشم و احساس سوزش در چشم ، بینی و گلو ، سرفه ، خس خس سینه ، حالت تهوع و تحریک پوست را تجربه کنند . بعضی از افراد به فرمالدئید بسیار حساس هستند ، در حالی که دیگران هیچ واکنشی نسبت به همان سطح مواجهه ندارند. فرمالدئید همچنین توسط آژانس بین المللی تحقیقات به عنوان سرطان زای انسان رد شده است ، زیرا در سطوح بالا یا قرار گرفتن در معرض طولانی مدت ، فرمالدئید باعث سرطان میشود و با انواع خاصی از سرطان ها مرتبط است.

با افزایش محبوبیت محصولات صاف کننده مو در اواخر سال 2000 ، FDA شروع به دریافت پرسش از مصرف کنندگان و متخصصان سالن در مورد ایمنی محصولات حاوی فرمالدئید یا فرمالدئید کراتین یا مواد مرتبط با آن کرد. در پاسخ به این نگرانی ها ، در سال 2010 ، آژانس ارتباط با مردم را برای ارائه اطلاعات در مورد اثرات احتمالی سلامتی این محصولات و نحوه شناخت محصولات حاوی فرمالدئید یا فرم های مایع آن ، فرمالین و متیلن گلیکول آغاز کرد.

مصرف کنندگان چه چیزی باید بدانند؟

حساسیت پوستی یا آلرژیک می تواند پس از تماس مکرر با مواد مربوط به فرمالدئید کراتین ایجاد شود. هنگامی که فرمالدئید در هوا آزاد می شود ، می تواند باعث تحریک جدی چشم ، بینی و ریه ها شود. هرچه از نظر مدت و غلظت بیشتر در معرض محصولاتی قرار بگیرند که حاوی مواد مربوط به فرمالدئید هستند ، خطرات بالقوه سلامتی نیز بیشتر است. واکنش های احتمالی گزارش شده شامل مشکلات چشمی یا تحریک ، مشکلات سیستم عصبی (به عنوان مثال سردرد و سرگیجه) ، مشکلات دستگاه تنفسی (گلودرد یا خارش گلو ، سرفه ، خس خس) ، تهوع ، درد قفسه سینه ، استفراغ و بثورات پوستی بوده است .

در اینجا برخی از اقدامات مصرف کنندگان در هنگام بررسی محصولات صاف کننده مو را برسی میکنیم :

برچسب را بخوانید. اگر کالایی را به صورت خرده فروشی ، چه در فروشگاه و چه از طریق سفارش پستی ، از جمله در اینترنت ، خریداری می کنید ، لازم است محصول لیستی از مواد تشکیل دهنده داشته باشد. اگر اینطور نیست ، توصیه می کنیم محصول را خریداری نکنید. برای شناسایی محصولات حاوی مواد مربوط به فرمالدئید ، به دنبال موارد زیر بگردید:
فرمالدئید
فرمالین
متیلن گلیکول و بهتر است از مواد بی فرمالید برای کار خود استفاده کنید .

ما در مسترکراتین تمام سعی خورا به جهت پخش و فروش مواد سلامت وبدون فرمالدید میکنیم .

  • mrkeratin
  • 09/09/1399
  • 7439 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...